Wydarzenia z życia szkoły - Zespół Szkół - Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia z życia szkoły

 - lecie pełnienia funkcji dyrektora szkoły, Pana Dyrektora Andrzeja Olędzkiego.

 
„ Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych”
Adam Mickiewicz

4 września 2017r. rozpoczęliśmy nowy, kolejny rok szkolny. W tym dniu swój jubileusz 25-lecia pełnienia funkcji dyrektora szkoły obchodził Pan Dyrektor Andrzej Olędzki. Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli Jubilatowi serdeczne gratulacje. Do życzeń dołączył się również wójt gminy Nowe Piekuty Pan Marek Kaczyński.

Panie Dyrektorze!

Dziękujemy za oddaną pracę wkładaną na rzecz szkoły, za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Lato w Teatrze w Kostrach Noskach.                   

Gramy w Ręczną!
Miejsca pamięci na terenie Gminy Nowe Piekuty.Wycieczka - Wrocław/Kudowa Zdrój/Praga (09.05-12.05.2017).


XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
11 maja 2017r. poczet sztandarowy z Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej wziął udział w obchodach z okazji XIII Zjazdu Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Surażu. Po uroczystej Mszy Św. poczty sztandarowe z ponad 30 szkół przemaszerowały do ZSiPOW w Surażu, gdzie na hali gimnastycznej odbyła się oficjalna część uroczystości oraz wręczenie nagród za konkurs plastyczny i literacki o tematyce związanej z naszym patronem Janem Pawłem II. Z naszej szkoły pięć uczennic zdobyło nagrody. W konkursie plastycznym III miejsce zajęły: Karolina Rząca z kl.VI i Aleksandra Uszyńska z kl. III gim, wyróżnienie otrzymała Anna Gregorczuk z kl. IIb gim.  W konkursie literackim na podium znalazły się dwie uczennice z klasy V: Maja Mantur zajęła I miejsce, a Aleksandra Staszewska III miejsce. Gospodarzom tego wydarzenia dziękujemy za zaproszenie i zapewnienie miłej i przyjaznej atmosfery.

Małgorzata Górska
Finał powiatowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dzień języków obcych.
24 oraz 27 marca, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, zgodnie z coroczną tradycją odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku rywalizacja międzyklasowa polegała na zaprezentowaniu kraju, który wcześniej został wylosowany przez każdą z klas.
W ramach prezentacji mogliśmy oglądać plakaty z najciekawszymi oraz najbardziej interesującymi informacjami dotyczącymi wybranych państw m.in. w formie różnego rodzaju makiet, prac plastycznych oraz zdjęć.  Nie zabrakło również przebrań nawiązujących kolorystycznie i kulturowo do wybranych krajów. Kolejnym punktem rywalizacji było zaprezentowanie jedzenia popularnego w danym kraju – mogliśmy spróbować białej kiełbasy z Niemiec, hiszpańskiej tortilli, czaju z Rosji, białej herbaty z Chin, placków z Indii, słodkości z Węgier, knedli z Czech  oraz wielu innych smakołyków rzadko spotykanych na polskich stołach.
Niewątpliwie największa atrakcją była część artystyczna, gdzie mogliśmy oglądać taniec smoka, walkę na śmierć i życie między torreadorem i bykiem, kankana, taniec Zorby, relację na żywo z budowy Wielkiego Muru Chińskiego, klasowy występ Jozina z Bazin, mecze Bundesligi oraz Primera Division. Śpiewając w j. angielskim szukaliśmy zagubionego psa, wsłuchiwaliśmy się w przepiękne pieśni prosto z Indii, co w towarzystwie potraw podanych przez eleganckich kelnerów z Francji i Chinek w tradycyjnych strojach wprowadziło nas w atmosferę i klimat prezentowanych krajów.
W poniedziałek 27 marca odbyła się druga cześć rywalizacji, podczas której klasy miały za zadanie uporać się z różnymi zadaniami językowymi i kulturowymi dotyczącymi krajów, które dzieci i młodzież prezentowały wcześniej. Pojawiły się m.in. ciekawostki, krzyżówki wielojęzykowe, zagadki, rysunki oraz dialogi.
Całość wydarzenia cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem uczniów, spośród których praktycznie każdy brał udział w zmaganiach. Zwycięzcom rywalizacji gratulujemy a rodzicom oraz wychowawcom klas składamy podziękowania za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszych dzieci  do tegorocznego Dnia Języków Obcych.

nauczyciele języków obcych
Z.S. w im. Jana Pawła II Jabłoni Kościelnej
„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.
Po raz kolejny sześciolatki z naszej zerówki i pięciolatki z punktu przedszkolnego „Baśniowy Gaj” wzięły udział w programie profilaktycznym – antytytoniowym „Czyste Powietrze wokół nas”.

W cyklu pięciu zajęć dzieci:
- poznały różne źródła dymu,
- dowiedziały się, dlaczego dym a w szczególności dym papierosowy jest szkodliwy dla zdrowia,
- wspólnie szukały rozwiązań na to,  jak unikać dymu papierosowego.

Poznały postać Dinusia – zielonego bohatera programu, który w przyjazny sposób, ze skoczną piosenką w tle, przeprowadził dzieci przez te ważne zagadnienia.
Program wzbudził duże zainteresowanie dzieci, które bardzo angażowały się w poszczególne zajęcia. Mamy nadzieję, iż większa świadomość dzieci w tematyce antytytoniowej zmniejszy procent palących rodziców, dziadków i innych krewnych naszych najmłodszych uczniów.

Karolina Załuska
Szkolny Dzień Bez Słodyczy.
Już po raz drugi Zespół do Spraw Prozdrowotnych zorganizował DZIEŃ BEZ SŁODYCZY, w tym roku przy wielkiej pomocy gimnazjalistów z klasy IIA oraz uczniów klas drugich szkoły podstawowej.
Akcja, podobnie jak i w ubiegłym roku cieszyła się radosnym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej,  miała na celu pokazać różne możliwości „rozpieszczania podniebienia” bez dodatku białego cukru i innych substancji słodzących.
Gimnazjaliści z wychowawczynią panią Ewą Zdrodowską przygotowali pyszne koktajle oraz  mini koreczki z suszonymi śliwkami. Ponadto uczennice upiekły w domu ciasteczka owsiane. Młodsi uczniowie pod okiem pani Ewy Miszczuk i Lidii Kierzkowskiej zrobili owocowe szaszłyki.
Wszystkie zdrowe smakołyki zostały skonsumowane w ciągu długiej przerwy a największym zainteresowaniem cieszyły się koktajle.
 
Sponsorami akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, byli nasi lokalni przedsiębiorcy:
 
 • PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska:
 • „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy  Dariusz Piekutowski.
 
Dziękujemy im za przekazane owoce i liczymy na „zdrowe wsparcie” za rok.
 
Również nasze sześciolatki przygotowały się do tego szczególnego dnia. Przyniesione owoce pod okiem pań zamieniły w soki i koktajle. Sporo radości sprawiło im miksowanie i wyciskanie ale jeszcze więcej konsumowanie.
Mamy nadzieję, iż dzieci i młodzież naszej szkoły będą częściej sięgać po zdrowe przekąski oraz zainspirują się naszymi pomysłami i przeniosą je do domowej kuchni.

Karolina Załuska
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

21.12 (środa) w naszej szkole odbył się  przegląd utworów świątecznych:
„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas”.

Dzieci z oddziału zerowego, klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz uczennice z gimnazjum zaprezentowali wybrane przez siebie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Łącznie zaprezentowało się 26 wokalistów.
Każdy uczestnik solidnie przygotował się do występu, dzięki czemu bardzo miły odbiór występów stworzył nam prawdziwą „magię” nadchodzących świąt. Można było posłuchać naszych polskich, starszych i nowszych kolęd takich jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „W żłobie leży” itp., oraz innych utworów świątecznych: „Pastorałka anielska”, „Kolędowa nocka”, „Mario, czy już wiesz?”.
Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy im za zaangażowanie i umilenie nam przedświątecznego „zamieszania” oraz zachęcamy do zbierania motywacji i pomysłów na przyszłoroczny przegląd.

Małgorzata Górska
Karolina Załuska

20 grudnia 2016 w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej uczniowie przygotowali jasełka szkolne.
W specjalnie przygotowanych strojach, w świątecznej atmosferze kolęd, które śpiewali wszyscy: aktorzy, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, przedstawili historię narodzin Jezusa.
Za przygotowanie jasełek dziękujemy pani Katarzynie Mantur  i panu Pawłowi Juszyńskiemu oraz klasie 2b gimnazjum i szkolnemu Zespołowi „Promyczki”.

Wielki finał realizacji II edycji projektu profilaktycznego „Działaj zanim będzie za późno”
                     w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej.

W Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej w miesiącach listopad-grudzień 2016 r. realizowano II edycję  projektu profilaktycznego „Działaj, zanim będzie za późno …”.
Profilaktyka jest chronieniem człowieka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowaniem na nie. Jej celem jest ochrona człowieka, dziecka, ucznia, wychowanka przed wszelkimi zakłóceniami rozwoju. Efektywną formą profilaktyki jest praktyczne działanie, promowanie zdrowego stylu życia, dobrego funkcjonowania w sferze fizycznej, psychicznej, oraz rozwoju osobowości. Służą temu działania szkoły, oddziaływania nauczycieli,  pracowników niepedagogicznych i rodziców skierowane na osobowość wychowanka. Dostarczanie uczniom specyficznych informacji dotyczących mechanizmów dbania o zdrowie i bezpieczeństwo, przeciwdziałania uzależnieniom i wyposażenie w umiejętności służące lepszemu radzeniu sobie z problemami życiowymi. Dnia 12 grudnia 2016r. odbyły się prezentacje klas.     
 Koordynator  projektu – Teresa Pęza
DAR SERCA.
Szóstego grudnia 2016 roku w „Mikołajki” w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej uczniowie klasy IIb gimnazjum przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorującego na dystrofię mięśni Bartka Stypułkowskiego. Pomysł akcji narodził się, gdy uczniowie planowali klasowe „Mikołajki” i zapadła decyzja, że zamiast kupować sobie wzajemnie drobne prezenty zbiorą pieniądze i przekażą je na cel charytatywny. Uznaliśmy, że to znacznie bardziej wartościowy dar – DAR SERCA. Bo przecież jedno 20zł to stosunkowo niewiele, ale zebrane od kilkunastu osób stanowi już pokaźną sumę. Okazało się, że 10 letni kuzyn jednej z naszych uczennic - Bartek od czterech lat choruje na dystrofię mięśniową Duschenn'a. Porusza się na wózku inwalidzkim i jedyną szansą dla niego jest terapia komórkami macierzystymi. Koszt terapii to 162.000 zł. (jeden zastrzyk 16 000 zł).
Zwróciliśmy się również z prośbą o wsparcie akcji do wszystkich rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Nasza prośba spotkała się z bardzo otwartym spontanicznym przyjęciem. Szóstego grudnia Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu Śnieżynkami odwiedził wszystkie klasy od zerówki do III gimnazjum zbierając przyniesione przez uczniów pieniądze.

Zebraliśmy:
1 556, 84 zł
Wszystkim darczyńcom w imieniu Bartka
DZIĘKUJEMY!
WYCIECZKA DO BIAŁOSTOCKIEGO TEATRU LALEK ORAZ CENTRUM ZABAW DLA DZIECI
„FABRYKA MISIA”.
4 października 2016 roku  najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Najpierw odwiedziliśmy Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Straszna Piątka”, opowiadający o tajemniczym życiu zwierząt „mniej lubianych” przez ludzi: żaby, nietoperza, ćmy, kreta, hieny i myszy. Najmłodsi  nie tylko mieli okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie, ale również mogli wziąć w nim udział. W drugiej części spektaklu, dzieci „przez tunel” przedostały się do podziemnej naleśnikarni wypełnionej zapachem świeżych naleśników. Na zakończenie, każdy dostał tajemniczy przepis na aromatyczne placki.
Następnie udaliśmy się do nowego centrum zabaw dla dzieci „Fabryka misia”, gdzie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci mogły dać upust swej energii i fantazji. Wszystkie zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z kulkami, mini armatki na piłki, automaty, karuzele itp. zostały przetestowane z wielką radością na wszystkie możliwe strony.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły z głowami pełnymi wrażeń.

Karolina Załuska
Narodowe Święto Niepodległości w „Baśniowym Gaju”.
11 listopada to Święto wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Kształtowanie patriotycznych postaw dorosłych ludzi zaczyna się już w okresie dzieciństwa. Dlatego w naszym przedszkolu szczególną wagę przywiązujemy do  obchodów świąt patriotycznych. Przedszkolaki znają polskie symbole narodowe i okazują im należny szacunek. Wiedzą też dlaczego Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone tak uroczyście. Z zainteresowaniem oglądają fragmenty obchodów tego święta z lat ubiegłych, a gdy usłyszą Mazurek Dąbrowskiego – wstają.Coroku bierzemy udział w akcji organizowanej przez ZS w Jabłoni Kościelnej „WYWIEŚ FLAGĘ POLSKI”. Każdy z nauczycieli koordynujących akcję ma do wykonania z grupą uczniów/dzieci określone zadania, a nam przypadł w udziale zaszczytny obowiązek wykonania polskiej flagi. Staramy się, aby  poprzez różnorodność pomysłów zrobienie flagi było dla dzieci nie przykrym obowiązkiem, ale świetną zabawą. W tym roku dzieci z grupy 5-latków układały flagę z biało-czerwonych klocków, które wcześniej wykonały z kartonowych pudełek. Grupa Maluszków wyklejała flagę kawałkami czerwonej bibuły. Jednak gdy ma się 3 lub 4 lata i małe paluszki, to nie jest wcale takie łatwe…
Wszystkie przedszkolaki bardzo się starały, aby przygotować najpiękniejszą flagę na „Urodziny Polski, bo tak pieszczotliwie nazywamy Narodowe Święto Niepodległości. Jesteśmy dumni z bycia Polakami.
Wycieczka do kina i spotkanie z misiem.
Dnia 03.11.2016 r. dzieci z obu grup przedszkolnych z  „Baśniowego Gaju”  wybrały się razem ze swymi opiekunami na wycieczkę autokarową do Białegostoku. Naszym celem było obejrzenie bajki w kinie Helios pt. „Dzielna Syrenka i Piraci z Kraboidów”. Jest to piękna opowieść o tym, że każdy może zmienić się na lepsze, uczy widza wrażliwości na świat i ludzi wokół nas.
Oprócz filmu wielu wrażeń dostarczyło dzieciom już samo dotarcie do kina. Spacer po galerii handlowej, przejazd windą to – dla niektórych pierwsze tego typu doświadczenia. Poza tym mieliśmy okazję zweryfikować naszą umiejętność chodzenia w parach oraz zachowania się w miejscu publicznym.
 
Kolejny etap naszej wycieczki to przejazd do „Fabryki Misia”. Jest to centrum zabaw przystosowane zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci. Spędziliśmy tam 2 godziny, korzystając z dostępnych kącików zabaw. Po skończonej zabawie czekał nas
„ sprawdzian” z umiejętności samoobsługowych, bo przecież wszyscy musieli włożyć nie tylko bluzki, bluzy i sweterki …ale też buty, kurtki, czapki i szaliki… Poradziliśmy sobie, ale wiemy, że ubieranie nie jest naszą najmocniejszą stroną…
 
Ostatni odcinek na trasie wycieczki to powrót do naszego przedszkola. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Bożena Truskolaska
Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017.
 • III miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej.
 • V miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej chłopców Szkoły Podstawowej.
 • V miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej chłopców Gimnazjum.
 • II miejsce dziewcząt w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkoły Podstawowej.
 • V miejsce chłopców w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkoły Podstawowej.
 • VIII miejsce chłopców i dziewcząt w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Gimnazjum.
 • I miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt Szkoły Podstawowej.
 • I miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie chłopców Szkoły Podstawowej.
 • II miejsce w finale Grupy Zachodniej w badmintonie chłopców Szkoły Podstawowej.
 • III miejsce w finale Grupy Zachodniej w badmintonie dziewcząt Szkoły Podstawowej.
Mali szkolni aktorzy – maluchom z  Baśniowego Gaju.
Dnia 27 października 2016 roku maluchy z „Baśniowego Gaju” długo nie zapomną! Uczniowie klasy 3B zrobili przedszkolakom nie lada niespodziankę! Starsi koledzy, czyli my, przybyliśmy  do przedszkola, aby odegrać przedstawienie pod tytułem ,,Cztery Żywioły”. Przebraliśmy sie we własnoręcznie zrobione stroje,  by zaprezentować się jako żywioły: woda, powietrze, ogień i  ziemia. Opowiedzieliśmy,  w interesujący i przystępny sposób, o obecności i działaniu żywiołów wśród nas. Przedstawiliśmy  jak woda, ogień, wiatr, ziemia kontaktują się z ludźmi.
 
Inscenizacja bardzo podobała się dzieciom. W nagrodę dostaliśmy brawa i lizaki, a przedszkolaki  robiły sobie  z nami zdjęcia i zapowiedziały, że z niecierpliwością czekają na następne spotkanie ze szkolnymi  aktorami.
 
Uczniowie klasy IIIb: Wiktor Brzozowski, Jan Rząca.
W bibliotece szkolnej Zespołu Szkól w Jabłoni Kościelnej od 17.10 .2016r do 27 10.2016 odbyła się akcja GŁOŚNEGO CZYTANIA.
Była to inicjatywa promująca czytelnictwo, prowadzona w ramach Święta Biblioteki.
Społeczność szkolna ,szczególnie aktyw biblioteczny (kl 5.) aktywnie włączył się w zaproponowane działania .Dzieci bardzo chętnie w tych dniach odwiedzały bibliotekę, w której na długiej przerwie brakowało miejsca.
 
Tydzień rozpoczęły magiczne ,,Baśnie Andersena’’, które przeniosły młodych czytelników w zaczarowany świat fantazji. Okazało się, że jest wśród naszych uczniów sporo miłośników książek. Akcja rozbudziła zainteresowanie czytelnicze. Udowodniła, że dzieci kochają książki i posiadają niemałą wiedzę na ich temat. Miło było patrzeć, jak młodzi czytelnicy czekali na otwarcie biblioteki i wsłuchiwali się w baśniowe historie.
Głośnemu czytaniu towarzyszyła wystawa złożona z około 100 książek dostępnych w  naszym księgozbiorze, które warto przeczytać.

Opracowały: Izabela Rząca, Iwona Pruszyńska
ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM,
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II,
14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

 Uroczysty apel zorganizowany w tym dniu rozpoczęliśmy od ślubowania klasy I gimnazjum. Tradycyjnie uczniowie rozpoczynający naukę w gimnazjum złożyli uroczystą przysięgę na forum całej społeczności szkoły. Następnie uczciliśmy pamięć o patronie naszej szkoły Janie Pawle II, została odśpiewana Jego ulubiona pieśń pt. „Barka” i przypomniano najistotniejsze fakty z Jego życia. W przeddzień rocznicy  Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno muzyczny podczas którego młodzież odtworzyła - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego życia. Następnie przedstawiciele wszystkich uczniów złożyli dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty.
 
 Po części artystycznej nastąpiły podziękowania dyrektora szkoły – pana Andrzeja Olędzkiego oraz Wójta Gminy Nowe Piekuty – pana Marka Kaczyńskiego, podczas których w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę. Również przedstawiciele Rady Rodziców złożyli na ręce dyrekcji kosz upominkowy wyrażając wdzięczność za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia.
 
 Uroczysta atmosfera towarzyszyła nam przez cały dzień, podczas którego uczniowie dziękowali nauczycielom i składali życzenia pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
XIII Dni Gimnazjalistów „Od nas zależy przyszłość”


Warsztaty zdrowego żywienia.
W dniach 18 i 19 maja w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia prowadzone pod okiem dietetyka. Organizatorami tego wydarzenia byli: Dyrekcja Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej, Wójt Gminy Nowe Piekuty, a także dietetyk: Magdalena Mickiewicz- Kulesza. Tematem przewodnim były płatki owsiane. Uczestnicy na własnej skórze mogli się przekonać jak wiele zdrowych przekąsek można stworzyć przy użyciu tych niedocenianych płatków, które najczęściej kojarzą się wszystkim głównie z popularną owsianką. Efektem prac dzieci były różne ciastka, batony, granola i pralinki. Podczas wspólnego poczęstunku wszyscy uczniowie mogli skosztować zdrowych smakołyków. Wszystkie spotkały się z dużym zaciekawieniem. Okazało się bowiem, że zdrowe przysmaki mogą być przy tym także bardzo smaczne.

Magdalena Mickiewicz - Kulesza
Promyczki na podium w VI Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie!
14 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbył się VI Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie, pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Warszawie. W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziało 50 wykonawców z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Przyjechali soliści i zespoły z Wysokiego Mazowieckiego, Szepietowa, Nowych Piekut, Dąbrowy Wielkiej, Kulesz Kościelnych oraz z Jabłoni Kościelnej, wystąpili też gospodarze – uczniowie szkoły czyżewskiej. Komisja Konkursu, oceniając występy solistów i zespołów, zwracała uwagę między innymi na walory muzyczne, dykcję, poczucie rytmu, ogólny wyraz artystyczny, melodię, dobór repertuaru.
Do konkursu przystąpił nasz szkolny zespół „Promyczki”, który wykonaniem piosenki p.t. „ Dziś idę walczyć, mamo” zachwycił publiczności i szanowne jury. Występ naszych uzdolnionych uczniów zaprezentowany był na wysokim poziomie, nagradzany gromkimi brawami i doceniony. Zespół zdobył III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej muzycznej przygodzie.
Paulina Kołtyś
Konkurs ortograficzny.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 21 marca 2016r. chętni uczniowie z klas II i III Szkoły Podstawowej przystąpili do konkursu ortograficznego. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności  ortograficznych. O tytuł „Mistrza ortografii” walczyło 14 osób.   W czasie 45 min uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Przy prawidłowym rozwiązaniu zadań konkursowych można było zdobyć 106 punktów. Tytuł „Mistrza ortografii 2016r”, z wynikiem 99 pkt., zdobyło trzech uczniów : Oskar Staszewski z kl.III, Julia Roszkowska z kl. III oraz Julia Jabłońska z kl. II. Tytuł wicemistrza otrzymała Magda Piekutowska z kl. III z wynikiem 98 pkt. Natomiast miejsce trzecie i wynik 92 pkt. uzyskał Konrad Cieślukiewicz z kl. II . Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i liczymy na zainteresowanie w kolejnych latach.
Dzień języków obcych.
Dnia 17.03.2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Lidia Kierzkowska
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
We  wtorek, 1 marca 2016r.  już po raz piąty obchodziliśmy w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta  ustanowiona została 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP jako forma oddania hołdu poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego, którzy w latach 1944-63 walczyli z bronią w ręku  z narzuconym siłą prosowieckim reżimem Polski Ludowej.

Anna Dobrzańska
Bożena Truskolaska
Finał powiatowy XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

„DZIEŃ BEZ SŁODYCZY” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej.
25 lutego (czwartek) w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej, w ramach działalności Zespołu do Spraw Prozdrowotnych, został zorganizowany „Dzień bez słodyczy”.  Akcja miała na celu przedstawić dzieciom i młodzieży różne możliwości słodkiego ale zdrowego „przekąszania”. Dzięki hojności pozyskanych sponsorów (PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska oraz „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy – Dariusz Piekutowski) oraz pomocy pań Małgorzaty Górskiej, Anny Dobrzańskiej, Danuty Adamczuk i Ewy Miszczuk, na drugiej i trzeciej przerwie uczniowie mogli skosztować słodkich przekąsek i przekonać się, iż słodko może być nie tylko dzięki batonikom i cukierkom ale również dzięki sprytnie połączonym owocom w różnych postaciach (surowe, suszone). Ponadto uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej przygotowali z owoców to, co kreatywność w głowie im zrodziła. Powstały gąsienice, pająki, samochody, desery „lodowe”, jeżyki, szaszłyki, koreczki a nawet jeden smok.
Przygotowane „zdrowe słodkości” znikały w  mgnieniu oka, co poniektórzy dłużej przekonywali się do suszonych owoców i ciasteczek bananowych ale ostatecznie talerze zostały wyczyszczone a w głowach uczniów być może zrodził się plan na zastępowanie słodkiego - słodkim ale zdrowszym.

SPONSORZY „Dnia bez słodyczy”:

 • PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska;
 • „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy  Dariusz Piekutowski.

DZIĘKUJEMY BARDZO!!!!
Karolina Załuska
Szkolny przegląd kolęd i pastorałek.
W dniu 15 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.  Do udziału w tegorocznym Przeglądzie zgłosiło się liczne grono uzdolnionych uczniów naszej Szkoły. Występowali zarówno soliści jak i zespoły wokalne przed publicznością złożoną z pedagogów i uczniów Zespołu Szkół. W repertuarze naszych artystów znalazły się polskie kolędy i pastorałki. W nagrodę za przepiękne występy młodzi wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy występów wszystkim wykonawcom i dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół, Pedagogom oraz Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Paulina Kołtyś
Sprawozdanie z akcji  „PALENIE JEST SŁABE”.
W dniach 16-20 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole kampania w ramach
Światowego  Dnia Rzucania Palenia , pod hasłem: „Palenie jest słabe”.
W ramach akcji uczniowie kl. 2 SP, mieli możliwość wykonania plakatów o  w/w tematyce. Najciekawsze uczniowskie plakaty zostały umieszczone na gazetce tematycznej przygotowanej przez pedagoga. Natomiast w klasach gimnazjalnych nauczyciel biologii przeprowadził lekcje nt. szkodliwości palenia papierosów, również zaprezentowano uczniom film pt: Zastanów się czy warto?.

Anna Dobrzańska
Wystawa broni historycznej i współczesnej.
W sobotę 05.12.2015r. o godzinie 10:00  w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach  trzydzieścioro młodych pasjonatów historii ze Szkoły w Jabłoni Kościelnej wzięło udział w  wystawie broni historycznej i współczesnej, zorganizowanej przez Klub Strzelectwa Sportowego „BAZUKA” oraz Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni z Piątnicy. Była to okazja do zapoznania się z szerokim asortymentem broni oraz różnego rodzaju militariów, które pochodzą ze zbiorów prywatnych Członków Klubu Strzeleckiego Sportowego Bazuka i Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni z Piątnicy. Była to również możliwość zapoznania się z działalnością Klubu Strzeleckiego jak i rozmowy z pasjonatami historii i broni. Po otwarciu wystawy nasi uczniowie wysłuchali prelekcji Pana  mecenasa Michała Korsaka nt. amerykańskiego karabinu M4 oraz historii broni od pierwszej wojny światowej. Następnie wykład na temat historii naszego regionu wygłosił Pan Mirosław Reczko Burmistrz Ciechanowca. Około godziny 10:30 nastąpiła prezentacja ułańskiego umundurowania przez członków Stowarzyszenia
Grup Rekonstrukcji Historycznych im. Brygady Kawalerii Plis. Szczególne wrażenie na naszych uczniach podczas tej prezentacji zrobiła czternastoletnia Weronika działająca w Grupie Rekonstrukcji Historycznych im. Brygady Kawalerii Plis. Weronika wystąpiła w pełnym umundurowaniu ułańskim swoją postawą pokazując patriotyzm i  pielęgnowanie pamięci o historii Polski. Niewątpliwie obecność czternastoletniej Weroniki pokazała naszym uczniom godny naśladowania wzór.
Najciekawszą częścią wystawy dla młodych pasjonatów historii była możliwość obejrzenia eksponatów broni historycznej, szczególnie, że nie tylko można było patrzeć, ale dotknąć, przeładować magazynek, poczuć ciężar karabinu lub bagnetu, zapytać znawców o działanie. Taki namacalny kontakt z historią to zdecydowanie głębiej zapadająca w pamięć lekcja od typowego przedmiotowego wykładu. Bardzo chętnie w przyszłości będziemy uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Katarzyna Mantur
18 października 2015r. w kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej
po mszy św. o godzinie 11.30 odbył się koncert wokalno – muzyczny poświęcony uczczeniu pamięci patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II. Dzień Patrona w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej obchodzony jest zawsze 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegoroczne Święto Patrona Szkoły miało wymiar szczególny ze względu na to, że Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej nosi to zaszczytne imię Jana Pawła II od piętnastu lat, a Gimnazjum od lat dziesięciu. Z tej okazji Szkolny Zespół Wokalny „Promyczki” prowadzony przez nauczycielkę muzyki Paulinę Kołtyś wykonał trzy utwory: „Tak mówił papież” Iwana Komarenko, „Hallelujah” Leonarda Cohena oraz „Księga się zamyka” Arki Noego, natomiast Maja Mantur wykonała na skrzypcach „Barkę”. Następnie Paulina I Dariusz Kołtyś – absolwenci Wyższej Akademii Muzycznej w Białymstoku zagrali w duecie skrzypcowym cztery utwory: „Zimę” A. Vivaldiego, „Arię na strunie g.” J. S. Bacha, „Ave Maria” Cacciniego oraz „Kanon D-dur” Pachelbela.
Koncert został przyjęty z dużym zainteresowaniem zgromadzonych w kościele parafian.

Katarzyna Mantur
29 października 2015 roku w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole o tym święcie pamiętamy od 10 lat.
Święto Bibliotek zostało zainicjowane w 1999 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne. Ten specjalny dzień to okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli, lokalne środowisko i władze działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi spostrzeżeniami i pomysłami, a także problemami.

XII Dni Gimnazjalistów "Młodzi dla Młodych".


Konkurs Piosenki Angielskiej.
2 VI 2015 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej.
W wokalnych zmaganiach wzięły udział uczennice klas I-VI. Młode artystki przygotowały piosenki w języku angielskim ulubionych wokalistów, zespołów lub te poznane na lekcjach. W tym roku pojawiła się również szansa dla osób, które nie czują się pewnie w śpiewie – można było zaprezentować wybrany utwór poetycki.
Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Anna Dobrzańska, Anna Godlewska, Małgorzata Górska, Iwona Szymborska:


Kategoria kl. I-III:
1 miejsce – Aleksandra Staszewska, kl. IIIb
2 miejsce – Maja Mantur, kl. IIIb
3 miejsce – Olga Grodzka, kl. IIIb

Kategoria kl. IV-VI:
1 miejsce – Patrycja Dąbrowska – kl. VIa
2 miejsce – Aneta Rząca, kl. VIb

Poezję angielską zaprezentowały uczennice klas VI: Izabella Stawierej, Natalia Czarkowska, Agata Jabłońska i Justyna Kaczyńska.
Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z języka angielskiego.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Iwona Szymborska
Sprawozdanie z realizacji projektu „Kamienie Pamięci – Z modlitwą Ojczyźnie 1939–1989”.
Grupa sześciorga uczniów klasy II gimnazjum: Mateusz Kulesza, Daniel Brzózko, Paulina Czarkowska, Emilia Kaczyńska, Katarzyna Szepietowska, Marcin Średnicki w styczniu 2015 roku rozpoczęła realizację projektu „Kamienie Pamięci – Z modlitwą Ojczyźnie 1939–1989” Bohaterem projektu stał się ks. Adolf Kruszewski proboszcz Parafii Jabłoń Kościelna w latach 1919 – 1970. Ks. Kruszewski urodził się 5 maja 1876 roku w Perkach Bujenkach, zmarł 31 sierpnia 1970 roku w Jabłoni Kościelnej.


Opiekun projektu: Katarzyna Mantur

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
11 maja 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum: Barbara Czarnowska, Weronika Mantur, Małgorzata Roszkowska i Kamil Moczydłowski wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Publicznym Gimnazjum w Szepietowie. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu integracji europejskiej i zajęli drużynowo 6 miejsce. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeli przedstawienie w języku niemieckim oraz podzielić się swoimi opiniami o pozycji Polski w strukturach Unii Europejskiej w czasie lekcji europejskiej zorganizowanej przez Punkt Informacyjny Unii Europejskiej Europe Direct – Białystok.

Iwona Szymborska

Akcja "Wywieś Flagę Polski !!"
Głównym celem przedsięwzięcia jest rozpropagowanie idei wywieszania flagi państwowej w święta narodowe oraz zachęcenie do tego gestu jako świadectwa patriotyzmu.Społeczność Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Punktu Przedszkolnego „Baśniowy Gaj” już po raz ósmy zachęcała mieszkańców okolicznych miejscowości do wywieszenia biało-czerwonej flagi zgodnie z hasłem patriotycznej akcji „Wywieś flagę Polski”.
Cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania naszą inicjatywą. Serdecznie dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie tym, którzy włączyli się do akcji. Zachęcamy do wywieszania flagi Polski we wszystkie dni ważne dla naszej Ojczyzny.
Chcieliśmy w ten sposób uczcić Narodowe Święto 3 Maja – Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, podkreślając znaczenie patriotyzmu i pamięci o ważnych wydarzeniach historii Polski. W sposób szczególny zwróciliśmy uwagę na flagę Polski. Jej znaczenie – jako ważnego symbolu narodowego – podkreśla 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


Koordynacja akcji:
Elżbieta Mazur
Małgorzata Górska
Bożena Truskolaska
Iwona Szymborska

Big Reading
Nasi najmłodsi uczniowie – klasa 0 – mieli okazję doświadczyć niecodziennej lekcji języka angielskiego. Ze zdziwionymi minami obserwowali jak nauczycielka wnosi do sali lekcyjnej inne niż zazwyczaj książki. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Big Reading”, dlaczego?
• Big Reading – gdyż lekcja była poświęcona rozwijaniu sprawności czytania ze zrozumieniem na podstawie autentycznego materiału źródłowego,
• Big Reading – gdyż czytaniem książeczek było zafascynowanych wielu uczestników zajęć,
• Big Reading – gdyż książeczek było dużo, o różnej tematyce i treści,
• Big Reading – gdyż książki były wielkoformatowe, czyli o wiele większe niż zazwyczaj mamy okazję czytać.
Książki zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Nie mogły doczekać się, aby wziąć je do rąk, otworzyć, pooglądać, przeczytać ich treść.
Na początku wspólnie z panią zapoznali się z rodzajami literatury w języku angielskim, dowiedzieli się o treści książeczek i ustalili zasady wspólnego czytania. Następnie wysłuchali jednej z historii i podzielili się wrażeniami. Najprzyjemniejsza była jednak część zajęć poświęcona wspólnemu czytaniu. Dzieci bardzo szybko dokonały wyboru książeczek i samodzielnie, w parach lub grupkach zajęły się „wielkim czytaniem”. Miały przy tym oczywiście wiele pytań i dzieliły się emocjami, jakie przyniosła im lektura literatury anglojęzycznej. Podsumowaniem był wybór najciekawszych książeczek, przy którym ujawniły się typowe dla chłopców i dziewczynek preferencje czytelnicze.
Dzieci były bardzo zadowolone z takiej formy zajęć i wyraziły chęć ponownej możliwości poznania książek, które na co dzień czytają ich rówieśnicy z anglojęzycznego obszaru językowego.
II Szkolny Konkurs Językowy
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli pochwalić się swoją znajomością języków obcych.
W konkursie z języka angielskiego wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach: klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum. Test wiedzy z języka angielskiego, choć nie łatwy, wcale nie zniechęcił uczestników do rywalizacji. Panie Anna Godlewska oraz Iwona Szymborska wyłoniły zwycięzców ze szkoły podstawowej:
1 miejsce – Patrycja Dąbrowska – kl. VI a oraz Julia Buks – kl. VI b
2 miejsce – Magdalena Kalinowska – kl. VI a
3 miejsce – Szymon Jabłoński – kl. VI b
oraz gimnazjum:
1 miejsce – Kamil Moczydłowski – kl. III a
2 miejsce – Weronika Sabina Roszkowska – kl. III b
3 miejsce – Weronika Zofia Mantur – kl. III a


Natomiast pan Leszek Gulewicz zaproponował gimnazjalistom quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym główne nagrody zdobyły uczennice klasy 1B gimnazjum:
1 miejsce – Dominika Kamińska
2 miejsce – Anna Płońska
3 miejsce – Marta Grodzka
W konkursie nie było przegranych – wszyscy uczestnicy otrzymali oceny z języków obcych, poszerzyli swoje doświadczenia językowe i konkursowe, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali z rąk pana Andrzeja Olędzkiego – dyrektora szkoły - pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w zmaganiach językowych za rok!

Kiermasz Wielkanocny
26 marca 2015 roku, w czwartek, w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej za zgodą Dyrekcji – pana Andrzeja Olędzkiego oraz Pani Izabeli Rząca – oraz następnie również w niedzielę przy uprzejmości Księdza Proboszcza Andrzeja Łapińskiego odbył się Kiermasz Wielkanocny.
Został on zorganizowany, jako element akcji „Pola Nadziei”, do której przyłączyliśmy się, aby wesprzeć Fundację „Pomóż Im”. Zebrane pieniążki przekazaliśmy dzieciom ciężko chorym i przebywającym w hospicjum.
Nasi uczniowie i nauczyciele bardzo zaangażowali się w przygotowania.
Na kiermaszu znalazły się między innymi:
• żywe żonkile – symbole akcji
• wiosenne kwiaty z bibuły – żonkile, tulipany, krokusy, bazie
• koszyczki z wikliny papierowej
• wierzbowe wianuszki
• pisanki wykonane różnymi technikami
• palmy wielkanocne
• kartki świąteczne 
• torebki na słodycze w kształcie zajączków
• słodkie upominki (zajączki z ciasta i czekolady, jajka)
• stroiki i ozdoby
• baranki z ciasta na stół wielkanocny
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i wiele osób przyłączyło się do naszej inicjatywy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu kiermaszu i tym, którzy wsparli potrzebujące dzieci!
Saint Patrick’s Day 
Pomysł na zorganizowanie Dnia św. Patryka zrodził się z współpracy grupy językowej YOUNGSTER oraz Samorządu Uczniowskiego. Ponieważ jest to święto typowe dla krajów anglojęzycznych podzieliliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami informacjami w formie gazetki tematycznej na szkolnym korytarzu. Przedstawiliśmy postać świętego Patryka, jego biografię oraz wytłumaczyliśmy, dlaczego to właśnie on został patronem Irlandii Północnej. Poza tym można było również dowiedzieć się o obchodach tego dnia w Irlandii oraz na całym świecie, a także zobaczyć symbole typowe dla tego zielonego święta.
W wybranych klasach odbyły się lekcje kulturowe poświęcone tej tematyce, na których można było poznać historię święta, obejrzeć zdjęcia z obchodów, poznać symbole oraz poszerzyć słownictwo tematyczne. Na dodatkowych zajęciach językowych przygotowaliśmy specjalne koniczynki na szczęście i poczęstowaliśmy kolegów i koleżanki zielonym sokiem.
Dzień Kobiet i Męszczyzn
Samorząd Uczniowski składał najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom i Mężczyznom, Paniom i Panom, Dziewczynkom i Chłopcom z okazji ich świąt przypadających 8 marca – Dzień Kobiet oraz 10 marca – Dzień Mężczyzn.Z tej okazji przygotowaliśmy papierowe tulipany, które otrzymali pracownicy naszej szkoły oraz cukierki, które rozdaliśmy uczniom.
PANCAKE DAY – Naleśnikowe Ostatki
17 lutego 2015 roku, w szkolnej świetlicy Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie kulinarne. Na długiej przerwie cała społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski i uczestników programu YOUNGSTER naleśnikowych ostatkach. Akcja była związana z typową dla krajów anglojęzycznych tradycją jedzenia naleśników w przeddzień Wielkiego Postu, co uczniowie naszej szkoły postanowili przenieść na polski grunt.
Każdy mógł skosztować ciepłych naleśników wcześniej upieczonych przez uczniów naszego gimnazjum, którym jeszcze raz dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w akcję. Przy specjalnie do tego przygotowanym stoliku uczniowie własnoręcznie komponowali dodatki, z którymi chcieli zjeść swoje naleśniki. Do wyboru był ser, masło czekoladowe, wielosmakowe konfitury, bita śmietana, owoce, cukier puder, cynamon i syrop klonowy. 
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i świetlica bardzo szybko zapełniła się uczniami pragnącymi wziąć udział w naleśnikowym szaleństwie. Przygotowane naleśniki były bardzo oryginalne, ale co najważniejsze smaczne. Wszyscy wychodzili najedzeni i z uśmiechem na twarzy.
Dziękujemy za przyłączenie się do wspólnego, słodkiego jedzenia.
JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE 
ALE "GÓRA GROSZA" JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "GÓRA GROSZA." Wspólnie udało nam się zebrać i przekazać na rzecz Towarzystwa „Nasz Dom” 
15 379 monet, a tym samym kwotę 443 zł 14 gr.


Organizatorzy:

Samorząd Uczniowski
Szkolne Koło Caritas


 Oto wyniki poszczególnych klas
 
1a – 41 zł 96 gr
1b – 29 zł 79 gr
2 – 41 zł 97 gr
3a – 38 zł 07 gr
3b – 14 zł 95 gr
4 – 4 zł 19 gr
5 – 35 zł 46 gr
6a – 4 zł 29 gr
6b – 52 zł 91 gr

1a gim – 20 zł 37 gr
1b gim – 6 zł 51 gr
2 gim – 6 zł 28 gr
3a gim – 10 gr
3b gim – 12 zł 43 gr


 Przedszkole „Baśniowy Gaj” – 133 zł 86 gr
 
"Letter to Santa Claus”
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy pomóc nieco zapracowanemu Mikołajowi dokonać wyboru idealnego prezentu i zorganizowaliśmy konkurs „Letter to Santa Claus”.dla uczniów Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej na napisanie w języku angielskim listu do Świętego Mikołaja.
Piękne pod względem językowym, ale również estetycznym listy zostały zaadresowane i wrzucone do czerwonej „skrzynki Świętego Mikołaja” specjalnie w tym celu przygotowanej przez elfy.
Mikołaj z radością przeczytał wszystkie listy i wraz ze swoim pomocnikiem (panią z języka angielskiego) wybrał zwycięzców:

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
 1. miejsce: Maja Mantur, kl. 3b
 2. miejsce: Olga Grodzka, kl. 3b
 3. miejsce: Gabriela Brzozowska, kl. 3b
Wyróżnienie: Wioletta Jankowska, kl. 3b

W kategorii klas klas IV-VI szkoły podstawowej:
 1. miejsce: Julia Buks, kl. 6b oraz Szymon Jabłoński, kl. 6b
 2. miejsce: Natalia Czarkowska, kl. 6a oraz Dominika Jankowska, kl. 6b
 3. miejsce: Justyna Kaczyńska, kl. 6a

W kategorii klas klas I-III gimnazjum:
 1. miejsce: Weronika Mantur, kl. 3a

Nagrodami są oceny celujące z języka angielskiego, dyplomy, upominki oraz ciepłe uściski od Świętego Mikołaja .
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie! 
Mamo, tato nie pal !!!
20 listopada 2014 to Światowy Dzień Rzucania Palenia.


Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada Światowy Dzień PluszowegoMisia.

21 Listopada - Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości
Tytuł najżyczliwszej osoby w Zespole szkół w Jabłoni Kościelnej zdobyła
Pani Anna Dobrzańska - nasz szkolny pedagog.
Serdecznie gratulujemy !!
 
Halloween
31 października "Happy Halloween".
Dzień spódnicy
30 października przypada Światowy Dzień Spódnicy.
        

Ślubowanie klas pierwszych
22 pażdziernika ślubowanie klas pierwszych gimnazjum i pasowanie na uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.


Spotkanie z Bp Tadeuszem Bronakowskim
22 pażdziernika spotkanie całej społeczności szkolnej z Bp Tadeuszem Bronakowskim.Baśniowa biblioteka szkolna
Październik jest ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych od 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych.

Dzień Edukacji Narodowej
14 pażdziernika obchodziliśmy święto wszystkich nauczycieli.


"Bezpieczna droga do szkoły"
Spotkanie z przedstawicieami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem pod hasłem "Bezpieczna Droga Do Szkoły".

70 rocznica pacyfikacji wsi Jabłoń Dobki
 Z udziałem nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekut, samorządowców i pocztów sztandarowych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wykętych
Ojczyzna was nie zapomni !
 Wizyta nauczycieli w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Perkach Karpiach. 
designed by AtB
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego