Wydarzenia z życia szkoły - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Wydarzenia z życia szkoły

# RozmawiajReaguj
PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
NOWY SPRZĘT W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Europo Jesteśmy z Tobą
Cyfrowy Tydzień Majowy
Stulecie Niepodległości w Barwach Biało - Czerwonych
Szkoła uczestniczy w programie Gramy w Ręczną
28.02.2020r - Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” UG Nowe Piekuty.

Szkoła do hymnu
"Szkoła pamięta"
15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało - Czerwonych
"CYFROWY TYDZIEŃ MAJOWY” 2019'.

Opracowanie: Iwona Szymborska
Eliminacje  powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom" 2019'.
4 kwietnia 2019r. odbyły się XLII  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Miejsce to Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Transport zapewniony dzięki uprzejmości Pana Sylwiusza Zakrzewskiego - OSP Nowe Piekuty.
Szkołę podstawową reprezentował uczeń klasy VI, Oskar Staszewski.
Wynikiem testu pisemnego i części ustnej było zajęcie III miejsca.
Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Leszka Gruchałę – wicestarostę wysokomazowieckiego oraz st. bryg. Tomasza Sieńczuka – zastępcę komendanta powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.relacja:

Gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019'.
Finał powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018'.


Dzień Języków Obcych 2018'
21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych.Z NOWYM ROKIEM SZKOLNYM - NOWE OBLICZE NASZEJ SZKOŁY.........

Gminne eliminacje "Młodzież Zapobiega Pożarom" - UG Nowe Piekuty.


Maja Mantur - I miejsce (sp)
Gabriela Brzozowska - II miejsce (sp)
Aleksandra staszewska  - III miejsce (sp)
Izabela Stawierej  - I miejsce (gimn)

 

  

Eliminacje powiatowe 22.03.2018r. - Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.
Koło Teatralne „Malus”.
Działa w Szkole Podstawowej w Jabłoni  Kościelnej od 2000 roku. Przygotowujemy z młodzieżą różnorodne  spektakle. Czasem mają one charakter profilaktyczny, a czasem po prostu  bawią. Pomysł przedstawienia „Kopciuszka” zrodził się dwa lata temu. Na  początku zajęliśmy się przygotowaniem lalek, pracowaliśmy nad nimi  długo, wykorzystaliśmy proste materiały: papier, taśmę klejącą, włóczkę,  stare ubrania. A potem rozpoczęła się długa praca nad opanowaniem  tekstu. Spektakl został wiosną zaprezentowany na Przeglądzie Teatralnym w  Białymstoku. Wystąpienie na scenie w  MDK-u, porównanie naszych działań  z tym, co przygotowują inne zespoły teatralne w szkołach z Podlasia, to  wspaniałe doświadczenie.  A występy na scenie uczą radzenia sobie ze  stresem.
 
Aby  zakończyć przygodę z Kopciuszkiem, 13.11.2017r. pokazaliśmy spektakl w  naszej szkole w Jabłoni Kościelnej. Widownia składająca się z  najmłodszych uczniów szkoły oraz przedszkolaków z Baśniowego Gaju  zebrała się na naszej nowej, przestronnej świetlicy. Młodzi widzowie z  dużym zainteresowaniem obejrzeli historię Kopciuszka. Cisza i skupienie  dzieci dla młodych aktorów były najwspanialszym dowodem, że zagrali  dobrze, umieli skupić uwagę nawet trzylatków – a to bardzo wymagający  widzowie. Brawa po spektaklu nie milkły.
 
Jako instruktor Koła Teatralnego Malus, czuję się dumna z moich podopiecznych.  

Katarzyna Mantur
"Biało - czerwono".

Dnia 10 listopada 2017 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień w barwach biało-czerwonych” oraz konkurs na najlepiej udekorowane drzwi sali lekcyjnej nawiązując do 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaangażowanie uczestników przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co więcej, grono pedagogiczne oraz Dyrekcja również ubrali się w biało-czerwone barwy. Jakość wykonania dekoracji oraz ilość uczniów i nauczycieli angażujących się spontanicznie w te akcje pokazuje, że warto jest przeprowadzać podobne działania w naszej szkole.

Paweł Juszyński
Nauczyciel Szkoły Podstawowej
w Jabłoni Kościelnej
AKCJA „WYWIEŚ FLAGĘ POLSKI”  w Szkole Podstawowej w Jabłoni Kościelnej.

To już 13 edycja patriotycznej akcji „Wywieś flagę Polski” organizowanej w Szkole Podstawowej w Jabłoni Kościelnej oraz Punkcie Przedszkolnym „Baśniowy Gaj”, którą zainicjował Dyrektor szkoły – pan Andrzej Olędzki.
 
Kierując się głęboką troską o podtrzymywanie postaw patriotycznych, szacunkiem do polskich symboli narodowych oraz pamięcią o ważnych wydarzeniach historii Polski zachęcamy mieszkańców okolicznych miejscowości do wywieszenia biało-czerwonej flagi
w 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 
Zwróciliśmy się do sołtysów z prośbą o rozpropagowanie akcji w poszczególnych miejscowościach oraz zachęcenie mieszkańców do udziału w przedsięwzięciu. Przed naszą szkołą umieściliśmy baner informujący o zbliżającej się uroczystości. Co roku obserwujemy rosnącą liczbę wywieszonych flag.
 
Największą rolę w promocji idei wywieszania flagi narodowej odgrywają nasi uczniowie. W tym roku Samorząd Uczniowski pod opieką pana Pawła Juszyńskiego zorganizował „Dzień w barwach biało-czerwonych” oraz konkurs na najlepiej udekorowane drzwi sali lekcyjnej. Wszystkie klasy spontanicznie i z wielkim zapałem wzięły udział w proponowanych formach uczczenia niepodległości.  Uczniowie pięknie udekorowali szkołę w barwach bieli i czerwieni, przygotowali plakaty oraz prace plastyczne, które można podziwiać na terenie szkoły oraz na szkolnej wystawie.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w naszą inicjatywę oraz gratulujemy patriotycznej postawy!

Iwona Szymborska
Nauczyciel Szkoły Podstawowej
w Jabłoni Kościelnej
„Młodzież pamięta”.

 Listopad w naszej kulturze jest szczególnym miesiącem. Odwiedzamy groby bliskich, modlimy się za ich dusze. Często pokonujemy duże odległości, aby zapalić znicz w miejscu pochówku, tych, którzy odeszli.

 Ale blisko nas znajdują się groby, których nikt z rodziny nie odwiedza, groby tych, których wojenne losy rzuciły na obcą ziemię. W okolicy Jabłoni Śliwowa i Jabłoni Dąbrowy znajdują się trzy mogiły żołnierzy poległych w 1914r.  podczas I wojny światowej. Przy torach kolejowych z jednej strony pogrzebani są żołnierze niemieccy, z drugiej znajduje się mogiła prawosławna, skrywająca szczątki żołnierzy rosyjskich. I trzeci grób, który pośmiertnie połączył wrogów – pod samym Śliwowem spoczywają razem Niemcy i Rosjanie.

 Nikt z bliskich tych mogił nie odwiedza, ale pamiętamy o nich my – uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej. Każdego roku przed I listopada odwiedzamy te groby. I kiedy kilka lat wcześniej zapalaliśmy tam znicze, nasi wychowankowie pytali: „Dlaczego odwiedzamy mogiły tych, którzy byli wrogami Polski, którzy podzielili nasz kraj między siebie?” Dziś już nie pytają. Wiedzą, że zmarłym należny jest szacunek, a naszą rolą jest zapalić ten symboliczny znicz jakby w zastępstwie rodzin, którym być może nigdy nie dane było dowiedzieć się, gdzie pochowani zostali ich polegli w wojnie synowie.

 
 
 Gdy w tym roku wchodziliśmy z klasą na cmentarz, aby pomodlić się również na znajdującym w Jabłoni Grobie Nieznanego Żołnierza, mieszkaniec Jabłoni, mijający nas w cmentarnej bramie, z wyraźną pochwałą w głosie powiedział: „Młodzież pamięta!”

Tak, pamiętamy! I obiecujemy o pamięć dbać!
20.10.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej.

Tego dnia miały miejsce przesłuchania uczniów w kategorii klas 1-3 SP, 4-6 SP oraz zespoły ze szkół podstawowych. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej w kategorii klas 4-6 reprezentowała Maja Mantur. Maja wykonała utwór „Ameryka” z repertuaru zespołu Varius Manx i zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!
 

Niezwykłe uroczystości w Szkole Podstawowej
im. Jan Pawła II w Jabłoni Kościelnej.

Dnia 16 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej miał miejsce niezwykle uroczysty dzień. Tegoroczni pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej po zaprezentowaniu swoich możliwości recytatorskich oraz wokalnych zostali oficjalnie pasowani przez Pana Dyrektora Andrzeja Olędzkiego na uczniów. Występom towarzyszyły ogromne emocje, co publiczność nagradzała brawami. Po zakończeniu ślubowania Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty, Pan dyrektor  Andrzej Olędzki oraz Pani Eliza Drągowska  przewodnicząca Rady Rodziców złożyli wszystkim osobom związanym z oświatą życzenia z okazji obchodzonego również w tym dniu Dnia Edukacji Narodowej. Przy akompaniamencie wokalnym dwóch solistek – Anety Rzący oraz Anny Gregorczuk uczniowie w imieniu Samorządu Szkolnego wręczyli gościom skromne prezenty z tej okazji. Następnie, z okazji Święta Patrona Szkoły wysłuchaliśmy nagrania ze słowami św. Jana Pawła II, które kierował szczególnie do młodzieży, lecz które większość z nas mogła również odnieść do swojego życia. Na koniec uroczystości goście, nauczyciele oraz uczniowie wspólnie odśpiewali „Barkę”, co staje się już  tradycją podczas obchodów uroczystości związanych z papieżem.


X Międzyszkolny konkurs wiedzy Religijne i geograficzne aspekty pielgrzymek - podróży Jana Pawła II „Jan Paweł II w Afryce”.Lato w Teatrze w Kostrach Noskach.

                   
25  - lecie pełnienia funkcji dyrektora szkoły, Pana Dyrektora Andrzeja Olędzkiego.

„ Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych”
Adam Mickiewicz

4 września 2017r. rozpoczęliśmy nowy, kolejny rok szkolny. W tym dniu swój jubileusz 25-lecia pełnienia funkcji dyrektora szkoły obchodził Pan Dyrektor Andrzej Olędzki. Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli Jubilatowi serdeczne gratulacje. Do życzeń dołączył się również wójt gminy Nowe Piekuty Pan Marek Kaczyński.

Panie Dyrektorze!

Dziękujemy za oddaną pracę wkładaną na rzecz szkoły, za zaangażowanie w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.
Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017.

  • III miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej.
  • V miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej chłopców Szkoły Podstawowej.
  • V miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej chłopców Gimnazjum.
  • II miejsce dziewcząt w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkoły Podstawowej.
  • V miejsce chłopców w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkoły Podstawowej.
  • VIII miejsce chłopców i dziewcząt w finale powiatu wysokomazowieckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Gimnazjum.
  • I miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt Szkoły Podstawowej.
  • I miejsce w finale powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie chłopców Szkoły Podstawowej.
  • II miejsce w finale Grupy Zachodniej w badmintonie chłopców Szkoły Podstawowej.
  • III miejsce w finale Grupy Zachodniej w badmintonie dziewcząt Szkoły Podstawowej.
Gramy w Ręczną!
Miejsca pamięci na terenie Gminy Nowe Piekuty.
XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Finał powiatowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

DAR SERCA.
Szóstego grudnia 2016 roku w „Mikołajki” w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej uczniowie klasy IIb gimnazjum przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorującego na dystrofię mięśni Bartka Stypułkowskiego. Pomysł akcji narodził się, gdy uczniowie planowali klasowe „Mikołajki” i zapadła decyzja, że zamiast kupować sobie wzajemnie drobne prezenty zbiorą pieniądze i przekażą je na cel charytatywny. Uznaliśmy, że to znacznie bardziej wartościowy dar – DAR SERCA. Bo przecież jedno 20zł to stosunkowo niewiele, ale zebrane od kilkunastu osób stanowi już pokaźną sumę. Okazało się, że 10 letni kuzyn jednej z naszych uczennic - Bartek od czterech lat choruje na dystrofię mięśniową Duschenn'a. Porusza się na wózku inwalidzkim i jedyną szansą dla niego jest terapia komórkami macierzystymi. Koszt terapii to 162.000 zł. (jeden zastrzyk 16 000 zł).
Zwróciliśmy się również z prośbą o wsparcie akcji do wszystkich rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Nasza prośba spotkała się z bardzo otwartym spontanicznym przyjęciem. Szóstego grudnia Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu Śnieżynkami odwiedził wszystkie klasy od zerówki do III gimnazjum zbierając przyniesione przez uczniów pieniądze.

Zebraliśmy:
1 556, 84 zł
Wszystkim darczyńcom w imieniu Bartka
DZIĘKUJEMY!
Wielki finał realizacji II edycji projektu profilaktycznego „Działaj zanim będzie za późno”
                     w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej.

W Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej w miesiącach listopad-grudzień 2016 r. realizowano II edycję  projektu profilaktycznego „Działaj, zanim będzie za późno …”.
Profilaktyka jest chronieniem człowieka w rozwoju przed zagrożeniami i reagowaniem na nie. Jej celem jest ochrona człowieka, dziecka, ucznia, wychowanka przed wszelkimi zakłóceniami rozwoju. Efektywną formą profilaktyki jest praktyczne działanie, promowanie zdrowego stylu życia, dobrego funkcjonowania w sferze fizycznej, psychicznej, oraz rozwoju osobowości. Służą temu działania szkoły, oddziaływania nauczycieli,  pracowników niepedagogicznych i rodziców skierowane na osobowość wychowanka. Dostarczanie uczniom specyficznych informacji dotyczących mechanizmów dbania o zdrowie i bezpieczeństwo, przeciwdziałania uzależnieniom i wyposażenie w umiejętności służące lepszemu radzeniu sobie z problemami życiowymi. Dnia 12 grudnia 2016r. odbyły się prezentacje klas.   
 
 Koordynator  projektu – Teresa Pęza
21 Listopada - Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości.

Tytuł najżyczliwszej osoby w Zespole szkół w Jabłoni Kościelnej zdobyła
Pani Anna Dobrzańska - nasz szkolny pedagog.
Serdecznie gratulujemy !!
Wizyta nauczycieli w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Perkach Karpiach.2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści