Festyn Rodzinny 3 maja - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

w Jabłoni Kościelnej
im. Jana Pawła II

Menu główne:

Festyn Rodzinny 3 maja

Działania szkolne
W  Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywa się  Festyn Rodzinny organizowany przez Urząd Gminy Nowe Piekuty, Zespół Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Parafię p.w. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej. Współorganizatorem  Festynu została również Lokalna Grupa Działania "Kraina Bobra" udzielając wsparcia finansowego oraz fundując nagrody w konkursie rodzinnym. Współudział LGD miał charakter promocyjny i informacyjny o obszarze działania LGD i LSR. Celem działalności LGD jest aktywowanie społeczności lokalnej oraz współfinansowanie inicjatyw ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Tradycją festynu w Jabłoni Kościelnej jest nagroda "Złotego Jabłka" przyznawana przyjacielowi szkoły oraz "Złotego Jabłuszka" dla najsympatyczniejszego ucznia. Laureatem "Złotego Jabłka".
Podczas festynu dopingować uczestników konkursów rodzinnych oraz rozgrywek sportowych odbywających się na boisku "Orlik 2012".
Festyn uświetniły m.in.: konkursy rodzinne, malowanie twarzy, plac zabaw dla dzieci, przejazd bryczką, stoiska gastronomiczne: kawa, herbata, ciasto, lody, napoje, hot–dog.