Festyn Rodzinny 3 maja - Zespół Szkół - Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Menu główne:

Festyn Rodzinny 3 maja

Działania szkolne

(Wtorek 3 maja 2016 roku)

11.25 - Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych do świątyni
11.30 - Msza Św. w Kościele  Parafialnym w Jabłoni Kościelnej
12.40 - Uroczysta  zbiórka strażaków i wszystkich uczestników przy szkole
12.50 - Powitanie wszystkich uczestników Festynu przez Dyrektora Zespołu Szkół
13.00 - Wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Nowe Piekuty
13.15 - Wręczenie nagród „Złotego Jabłka” i „Złotego Jabłuszka”
13.45 - Występ uczniów z Zespołu Szkół  w Jabłoni Kościelnej
14.00 Występ Zespołu Ludowego „Mazowia”
- Prezentacja Zespołu muzycznego z Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce
15.10 Turniej Rodzin
16.00 - Mecz piłki nożnej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej
17.00 Koncert Zespołu „Dexter”
18.10 Wręczenie nagród
19.00 Koncert Zespołu „Klimat”
20.00 Zakończenie Festynu
W  Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywa się  Festyn Rodzinny organizowany przez Urząd Gminy Nowe Piekuty, Zespół Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Parafię p.w. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej. Współorganizatorem  Festynu została również Lokalna Grupa Działania "Kraina Bobra" udzielając wsparcia finansowego oraz fundując nagrody w konkursie rodzinnym. Współudział LGD miał charakter promocyjny i informacyjny o obszarze działania LGD i LSR. Celem działalności LGD jest aktywowanie społeczności lokalnej oraz współfinansowanie inicjatyw ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Tradycją festynu w Jabłoni Kościelnej jest nagroda "Złotego Jabłka" przyznawana przyjacielowi szkoły oraz "Złotego Jabłuszka" dla najsympatyczniejszego ucznia. Laureatem "Złotego Jabłka".
Podczas festynu dopingować uczestników konkursów rodzinnych oraz rozgrywek sportowych odbywających się na boisku "Orlik 2012".
Festyn uświetniły m.in.: konkursy rodzinne, malowanie twarzy, plac zabaw dla dzieci, przejazd bryczką, stoiska gastronomiczne: kawa, herbata, ciasto, lody, napoje, hot–dog.

designed by AtB