Konkursy / przeglądy / przedstawienia - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Konkursy / przeglądy / przedstawienia

Działania szkolne
Promyczki na podium w VI Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie!
14 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odbył się VI Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie, pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Warszawie. W tym roku na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedziało 50 wykonawców z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Przyjechali soliści i zespoły z Wysokiego Mazowieckiego, Szepietowa, Nowych Piekut, Dąbrowy Wielkiej, Kulesz Kościelnych oraz z Jabłoni Kościelnej, wystąpili też gospodarze – uczniowie szkoły czyżewskiej. Komisja Konkursu, oceniając występy solistów i zespołów, zwracała uwagę między innymi na walory muzyczne, dykcję, poczucie rytmu, ogólny wyraz artystyczny, melodię, dobór repertuaru.
Do konkursu przystąpił nasz szkolny zespół „Promyczki”, który wykonaniem piosenki p.t. „ Dziś idę walczyć, mamo” zachwycił publiczności i szanowne jury. Występ naszych uzdolnionych uczniów zaprezentowany był na wysokim poziomie, nagradzany gromkimi brawami i doceniony. Zespół zdobył III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej muzycznej przygodzie.
Paulina Kołtyś
X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
11 maja 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum: Barbara Czarnowska, Weronika Mantur, Małgorzata Roszkowska i Kamil Moczydłowski wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Publicznym Gimnazjum w Szepietowie. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu integracji europejskiej i zajęli drużynowo 6 miejsce. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeli przedstawienie w języku niemieckim oraz podzielić się swoimi opiniami o pozycji Polski w strukturach Unii Europejskiej w czasie lekcji europejskiej zorganizowanej przez Punkt Informacyjny Unii Europejskiej Europe Direct – Białystok.

Iwona Szymborska

Mali szkolni aktorzy – maluchom z  Baśniowego Gaju.
Dnia 27 października 2016 roku maluchy z „Baśniowego Gaju” długo nie zapomną! Uczniowie klasy 3B zrobili przedszkolakom nie lada niespodziankę! Starsi koledzy, czyli my, przybyliśmy  do przedszkola, aby odegrać przedstawienie pod tytułem ,,Cztery Żywioły”. Przebraliśmy sie we własnoręcznie zrobione stroje,  by zaprezentować się jako żywioły: woda, powietrze, ogień i  ziemia. Opowiedzieliśmy,  w interesujący i przystępny sposób, o obecności i działaniu żywiołów wśród nas. Przedstawiliśmy  jak woda, ogień, wiatr, ziemia kontaktują się z ludźmi.
 
Inscenizacja bardzo podobała się dzieciom. W nagrodę dostaliśmy brawa i lizaki, a przedszkolaki  robiły sobie  z nami zdjęcia i zapowiedziały, że z niecierpliwością czekają na następne spotkanie ze szkolnymi  aktorami.
 
Uczniowie klasy IIIb: Wiktor Brzozowski, Jan Rząca.
18 października 2015r. w kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej
po mszy św. o godzinie 11.30 odbył się koncert wokalno – muzyczny poświęcony uczczeniu pamięci patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II. Dzień Patrona w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej obchodzony jest zawsze 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegoroczne Święto Patrona Szkoły miało wymiar szczególny ze względu na to, że Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej nosi to zaszczytne imię Jana Pawła II od piętnastu lat, a Gimnazjum od lat dziesięciu. Z tej okazji Szkolny Zespół Wokalny „Promyczki” prowadzony przez nauczycielkę muzyki Paulinę Kołtyś wykonał trzy utwory: „Tak mówił papież” Iwana Komarenko, „Hallelujah” Leonarda Cohena oraz „Księga się zamyka” Arki Noego, natomiast Maja Mantur wykonała na skrzypcach „Barkę”. Następnie Paulina I Dariusz Kołtyś – absolwenci Wyższej Akademii Muzycznej w Białymstoku zagrali w duecie skrzypcowym cztery utwory: „Zimę” A. Vivaldiego, „Arię na strunie g.” J. S. Bacha, „Ave Maria” Cacciniego oraz „Kanon D-dur” Pachelbela.
Koncert został przyjęty z dużym zainteresowaniem zgromadzonych w kościele parafian.

Katarzyna Mantur
Konkurs ortograficzny.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 21 marca 2016r. chętni uczniowie z klas II i III Szkoły Podstawowej przystąpili do konkursu ortograficznego. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności  ortograficznych. O tytuł „Mistrza ortografii” walczyło 14 osób.   W czasie 45 min uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Przy prawidłowym rozwiązaniu zadań konkursowych można było zdobyć 106 punktów. Tytuł „Mistrza ortografii 2016r”, z wynikiem 99 pkt., zdobyło trzech uczniów : Oskar Staszewski z kl.III, Julia Roszkowska z kl. III oraz Julia Jabłońska z kl. II. Tytuł wicemistrza otrzymała Magda Piekutowska z kl. III z wynikiem 98 pkt. Natomiast miejsce trzecie i wynik 92 pkt. uzyskał Konrad Cieślukiewicz z kl. II . Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i liczymy na zainteresowanie w kolejnych latach.
Szkolny przegląd kolęd i pastorałek.
W dniu 15 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.  Do udziału w tegorocznym Przeglądzie zgłosiło się liczne grono uzdolnionych uczniów naszej Szkoły. Występowali zarówno soliści jak i zespoły wokalne przed publicznością złożoną z pedagogów i uczniów Zespołu Szkół. W repertuarze naszych artystów znalazły się polskie kolędy i pastorałki. W nagrodę za przepiękne występy młodzi wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy występów wszystkim wykonawcom i dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół, Pedagogom oraz Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Paulina Kołtyś
21.12 (środa) w naszej szkole odbył się  przegląd utworów świątecznych:
„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas”.

Dzieci z oddziału zerowego, klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz uczennice z gimnazjum zaprezentowali wybrane przez siebie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Łącznie zaprezentowało się 26 wokalistów.
Każdy uczestnik solidnie przygotował się do występu, dzięki czemu bardzo miły odbiór występów stworzył nam prawdziwą „magię” nadchodzących świąt. Można było posłuchać naszych polskich, starszych i nowszych kolęd takich jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „W żłobie leży” itp., oraz innych utworów świątecznych: „Pastorałka anielska”, „Kolędowa nocka”, „Mario, czy już wiesz?”.
Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy im za zaangażowanie i umilenie nam przedświątecznego „zamieszania” oraz zachęcamy do zbierania motywacji i pomysłów na przyszłoroczny przegląd.

Małgorzata Górska
Karolina Załuska

20 grudnia 2016 w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej uczniowie przygotowali jasełka szkolne.
W specjalnie przygotowanych strojach, w świątecznej atmosferze kolęd, które śpiewali wszyscy: aktorzy, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, przedstawili historię narodzin Jezusa.
Za przygotowanie jasełek dziękujemy pani Katarzynie Mantur  i panu Pawłowi Juszyńskiemu oraz klasie 2b gimnazjum i szkolnemu Zespołowi „Promyczki”.

"Letter to Santa Claus”
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy pomóc nieco zapracowanemu Mikołajowi dokonać wyboru idealnego prezentu i zorganizowaliśmy konkurs „Letter to Santa Claus”.dla uczniów Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej na napisanie w języku angielskim listu do Świętego Mikołaja.
Piękne pod względem językowym, ale również estetycznym listy zostały zaadresowane i wrzucone do czerwonej „skrzynki Świętego Mikołaja” specjalnie w tym celu przygotowanej przez elfy.
Mikołaj z radością przeczytał wszystkie listy i wraz ze swoim pomocnikiem (panią z języka angielskiego) wybrał zwycięzców:

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
  1. miejsce: Maja Mantur, kl. 3b
  2. miejsce: Olga Grodzka, kl. 3b
  3. miejsce: Gabriela Brzozowska, kl. 3b
Wyróżnienie: Wioletta Jankowska, kl. 3b

W kategorii klas klas IV-VI szkoły podstawowej:
  1. miejsce: Julia Buks, kl. 6b oraz Szymon Jabłoński, kl. 6b
  2. miejsce: Natalia Czarkowska, kl. 6a oraz Dominika Jankowska, kl. 6b
  3. miejsce: Justyna Kaczyńska, kl. 6a

W kategorii klas klas I-III gimnazjum:
  1. miejsce: Weronika Mantur, kl. 3a

Nagrodami są oceny celujące z języka angielskiego, dyplomy, upominki oraz ciepłe uściski od Świętego Mikołaja .
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Oto wyniki poszczególnych klas
1a – 41 zł 96 gr
1b – 29 zł 79 gr
2 – 41 zł 97 gr
3a – 38 zł 07 gr
3b – 14 zł 95 gr
4 – 4 zł 19 gr
5 – 35 zł 46 gr
6a – 4 zł 29 gr
6b – 52 zł 91 gr

1a gim – 20 zł 37 gr
1b gim – 6 zł 51 gr
2 gim – 6 zł 28 gr
3a gim – 10 gr
3b gim – 12 zł 43 gr


Przedszkole „Baśniowy Gaj” – 133 zł 86 gr
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada Światowy Dzień PluszowegoMisia.

2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści