Warsztaty - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Menu główne:

Działania szkolne
Warsztaty zdrowego żywienia.
W dniach 18 i 19 maja w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia prowadzone pod okiem dietetyka. Organizatorami tego wydarzenia byli: Dyrekcja Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej, Wójt Gminy Nowe Piekuty, a także dietetyk: Magdalena Mickiewicz- Kulesza. Tematem przewodnim były płatki owsiane. Uczestnicy na własnej skórze mogli się przekonać jak wiele zdrowych przekąsek można stworzyć przy użyciu tych niedocenianych płatków, które najczęściej kojarzą się wszystkim głównie z popularną owsianką. Efektem prac dzieci były różne ciastka, batony, granola i pralinki. Podczas wspólnego poczęstunku wszyscy uczniowie mogli skosztować zdrowych smakołyków. Wszystkie spotkały się z dużym zaciekawieniem. Okazało się bowiem, że zdrowe przysmaki mogą być przy tym także bardzo smaczne.

Magdalena Mickiewicz - Kulesza
2007 - 2018'