Wycieczki - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Wycieczki

Działania szkolne
Wycieczka - Wrocław/Kudowa Zdrój/Praga (09.05-12.05.2017).


Wycieczka do kina i spotkanie z misiem.
Dnia 03.11.2016 r. dzieci z obu grup przedszkolnych z  „Baśniowego Gaju”  wybrały się razem ze swymi opiekunami na wycieczkę autokarową do Białegostoku. Naszym celem było obejrzenie bajki w kinie Helios pt. „Dzielna Syrenka i Piraci z Kraboidów”. Jest to piękna opowieść o tym, że każdy może zmienić się na lepsze, uczy widza wrażliwości na świat i ludzi wokół nas.
Oprócz filmu wielu wrażeń dostarczyło dzieciom już samo dotarcie do kina. Spacer po galerii handlowej, przejazd windą to – dla niektórych pierwsze tego typu doświadczenia. Poza tym mieliśmy okazję zweryfikować naszą umiejętność chodzenia w parach oraz zachowania się w miejscu publicznym.
 
Kolejny etap naszej wycieczki to przejazd do „Fabryki Misia”. Jest to centrum zabaw przystosowane zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci. Spędziliśmy tam 2 godziny, korzystając z dostępnych kącików zabaw. Po skończonej zabawie czekał nas
„ sprawdzian” z umiejętności samoobsługowych, bo przecież wszyscy musieli włożyć nie tylko bluzki, bluzy i sweterki …ale też buty, kurtki, czapki i szaliki… Poradziliśmy sobie, ale wiemy, że ubieranie nie jest naszą najmocniejszą stroną…
 
Ostatni odcinek na trasie wycieczki to powrót do naszego przedszkola. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Bożena Truskolaska
WYCIECZKA DO BIAŁOSTOCKIEGO TEATRU LALEK ORAZ CENTRUM ZABAW DLA DZIECI
„FABRYKA MISIA”.
4 października 2016 roku  najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Najpierw odwiedziliśmy Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Straszna Piątka”, opowiadający o tajemniczym życiu zwierząt „mniej lubianych” przez ludzi: żaby, nietoperza, ćmy, kreta, hieny i myszy. Najmłodsi  nie tylko mieli okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie, ale również mogli wziąć w nim udział. W drugiej części spektaklu, dzieci „przez tunel” przedostały się do podziemnej naleśnikarni wypełnionej zapachem świeżych naleśników. Na zakończenie, każdy dostał tajemniczy przepis na aromatyczne placki.
Następnie udaliśmy się do nowego centrum zabaw dla dzieci „Fabryka misia”, gdzie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci mogły dać upust swej energii i fantazji. Wszystkie zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z kulkami, mini armatki na piłki, automaty, karuzele itp. zostały przetestowane z wielką radością na wszystkie możliwe strony.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły z głowami pełnymi wrażeń.

Karolina Załuska
2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści