Wywieś flagę Polski - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Wywieś flagę Polski

Działania szkolne
Akcja "Wywieś Flagę Polski !!"
Głównym celem przedsięwzięcia jest rozpropagowanie idei wywieszania flagi państwowej w święta narodowe oraz zachęcenie do tego gestu jako świadectwa patriotyzmu. Społeczność Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej oraz Punktu Przedszkolnego „Baśniowy Gaj” już po raz ósmy zachęcała mieszkańców okolicznych miejscowości do wywieszenia biało-czerwonej flagi zgodnie z hasłem patriotycznej akcji „Wywieś flagę Polski”.
Cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania naszą inicjatywą. Serdecznie dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie tym, którzy włączyli się do akcji. Zachęcamy do wywieszania flagi Polski we wszystkie dni ważne dla naszej Ojczyzny.
Chcieliśmy w ten sposób uczcić Narodowe Święto 3 Maja – Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, podkreślając znaczenie patriotyzmu i pamięci o ważnych wydarzeniach historii Polski. W sposób szczególny zwróciliśmy uwagę na flagę Polski. Jej znaczenie – jako ważnego symbolu narodowego – podkreśla 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


Koordynacja akcji:
Elżbieta Mazur
Małgorzata Górska
Bożena Truskolaska
Iwona Szymborska

Bożena Truskolaska
Narodowe Święto Niepodległości w „Baśniowym Gaju”.
11 listopada to Święto wszystkich Polaków, także tych najmłodszych. Kształtowanie patriotycznych postaw dorosłych ludzi zaczyna się już w okresie dzieciństwa. Dlatego w naszym przedszkolu szczególną wagę przywiązujemy do  obchodów świąt patriotycznych. Przedszkolaki znają polskie symbole narodowe i okazują im należny szacunek. Wiedzą też dlaczego Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone tak uroczyście. Z zainteresowaniem oglądają fragmenty obchodów tego święta z lat ubiegłych, a gdy usłyszą Mazurek Dąbrowskiego – wstają.Coroku bierzemy udział w akcji organizowanej przez ZS w Jabłoni Kościelnej „WYWIEŚ FLAGĘ POLSKI”. Każdy z nauczycieli koordynujących akcję ma do wykonania z grupą uczniów/dzieci określone zadania, a nam przypadł w udziale zaszczytny obowiązek wykonania polskiej flagi. Staramy się, aby  poprzez różnorodność pomysłów zrobienie flagi było dla dzieci nie przykrym obowiązkiem, ale świetną zabawą. W tym roku dzieci z grupy 5-latków układały flagę z biało-czerwonych klocków, które wcześniej wykonały z kartonowych pudełek. Grupa Maluszków wyklejała flagę kawałkami czerwonej bibuły. Jednak gdy ma się 3 lub 4 lata i małe paluszki, to nie jest wcale takie łatwe…
Wszystkie przedszkolaki bardzo się starały, aby przygotować najpiękniejszą flagę na „Urodziny Polski, bo tak pieszczotliwie nazywamy Narodowe Święto Niepodległości. Jesteśmy dumni z bycia Polakami.
2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści