04.05.2024 odbył się Sportowy Rodzinny Dzień Dziecka z Aktywną Szkołą w Jabłoni Kościelnej. Na to wydarzenie przybyły dzieci z ZSP w Nowych Piekutach i ZSP w Jabłoni Kościelnej wraz z wychowawcami, rodziny z dziećmi oraz zaproszeni goście. Jest to jedna z większych imprez w naszym regionie, która została zorganizowana po raz trzeci.
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Nowe Piekuty, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej wraz z Radą Rodziców ZSP w Jabłoni Kościelnej, Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach oraz Fundacja Orły Sportu z programu Aktywna Szkoła z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W Jabłoni Kościelnej przygotowaliśmy wiele nieodpłatnych atrakcji specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy takich jak:
• zabawy i animacje dla dzieci
• malowanie twarzy
• stoisko z balonikami
• dmuchańce i eurobungee
• stoiska kulinarne na których znajdowały się: kiełbaski z grilla, lody i napoje
• chodzące maskotki z Dziecięcej Przystani
• pokaz sprzętu strażackiego
• pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego
• pyszne słodkości przygotowane przez rodziców uczniów ZSP w Jabłoni Kościelnej


Zespół Szkolno Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej