Z wizytą u Zamojskich
7 czerwca odbyła się ostatnia z zaplanowanych na ten rok szkolny wycieczek. Gościliśmy na malowniczej Lubelszczyźnie.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Pałacu Zamojskich w Kozłówce. Oryginalne eksponaty, piękna architektura oraz wspaniałe pałacowe ogrody zapierały nam dech w piersiach. Wyjechaliśmy z Kozłówki oczarowani jej urodą.
Kolejny punkt wycieczki to Kazimierz Dolny. Mieliśmy tam okazję przejechać się meleksami do Wąwozu Korzeniowego, który to oglądaliśmy -spacerując wśród lessowej skały i ukazujących się w niej potężnych korzeni pobliskich drzew. Następnie ruszyliśmy z przewodnikiem do ruin Zamku oraz na Basztę, skąd roztaczał się wspaniały widok na Wisłę. Tam podziwialiśmy malownicze położenie Kazimierza Dolnego.
Po przerwie obiadowej ruszyliśmy na Stare Miasto, gdzie spacerując wśród malowniczych kamieniczek, oglądaliśmy wystawy i galerie sztuki, które prowadzą okoliczni artyści.
Zaopatrzeni w pamiątki, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Jesteśmy pewni, że wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.


Zespół Szkolno Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej